Ambele echipe se bazează pe un nucleu clar de titulari obișnuiți, nu pe rotații masive: Regensburg este deosebit de stabilă, cu mai mulți jucători care au jucat aproape toate meciurile, în timp ce Hoffenheim II combină o coloană vertebrală stabilă cu mai multe schimbări de pe bancă. Schimbările sunt folosite cu moderație — ambii antrenori preferă un 11 de bază, dar Hoffenheim II arată puțină mai multă variație în personal. În atac, ambele echipe depind de unul sau doi marcatori principali (Regensburg pe Eric Hottmann, Hoffenheim II pe Deniz Zeitler); datele despre crearea ocaziilor și șuturi sunt limitate, dar finalizarea pare concentrată la acești marcatori. Din punct de vedere al agresivității, Hoffenheim II sunt puțin mai predispuși la cartonașe și au două eliminări în ultimele 10 meciuri, în timp ce Regensburg are mult mai puține.
Regensburg — Eric Hottmann este pericolul evident, cu 7 goluri în zece meciuri; este punctul focal al atacului și va fi prioritatea apărătorilor lui Hoffenheim II. În defensivă și la construcție, Nicolas Oliveira Kisilowski și Adrian Fein sunt titulari constanți care oferă assist-uri și stabilitate în mijlocul terenului și apărare.
Hoffenheim II — Deniz Zeitler poartă amenințarea ofensivă cu șase goluri și este clar un jucător de urmărit; Luis Engelns este influent la ambele faze și predispus la cartonașe, prezența lui putând influența fizic meciul. Notă: Valentin Gendrey și Luka Hyrylainen sunt accidentați și indisponibili.
- Titular 11 meciuri: Leopold Wurm (10), Adrian Fein (10), Nicolas Oliveira Kisilowski (10)
- Șuturi & goluri: Eric Hottmann (7), Noel Eichinger (3), Philipp Muller (2)
- Assist-uri: Adrian Fein (2), Nicolas Oliveira Kisilowski (2), Noel Eichinger (2)
- Titular 11 meciuri: Deniz Zeitler (10), Luis Engelns (10), Lukas Petersson (9)
- Șuturi & goluri: Deniz Zeitler (6), Luka Djuric (3), Paul Hennrich (1)
- Assist-uri: Paul Hennrich (2), Yannick Eduardo (2), Luca Erlein (2)
Hoffenheim II sunt mai agresivi în ultimele 10 meciuri, acumulând 23 de cartonașe galbene și 2 roșii; cartonașele sunt concentrate la câțiva jucători (în special Luis Engelns și Yannik Luhrs). Regensburg a primit 26 de galbene, dar fără roșii; cartonașele lor sunt concentrate la câțiva mijlocași/fundași, nu răspândite. Ne așteptăm la un meci competitiv, cu faulturi tactice și lupte fizice în mijlocul terenului; jucătorii lui Hoffenheim II cu eliminări anterioare pot fi vizați sau riscă să primească alte avertismente.
- Cartonașe galbene: Philipp Muller (3), Benedikt Bauer (3), Benedikt Saller (3)
- Cartonașe roșii:
- Cartonașe galbene: Luis Engelns (4), Yannik Luhrs (3), Kelven Frees (3)
- Cartonașe roșii: Luca Erlein (1), Yannis Hor (1)
Este liderul la cartonașe galbene pentru Hoffenheim II și joacă în poziții unde faulturile tactice sunt frecvente; stilul său agresiv și numărul mare de avertismente îl fac un candidat puternic să primească un alt cartonaș într-un meci strâns și competitiv.
This section of the match preview is only available in our app!
Download ProTipster app